TJ Sokol Pokratice - Litoměřice  »  Fotbal  »  Z Dušníků jsme přivezli první jarní body

Z Dušníků jsme přivezli první jarní body

Bitva o třetí příčku v I. A třídě přinesla derby mezi dvěma ambiciózními celky z Litoměřicka. Ovšem s nečekaně jednoznačným průběhem. Pokratice si podaly Dušníky 3:0, svému soupeři nedovolili prakticky nic. Zatímco hostující kouč Miloslav Macel zářil spokojeností, domácí Petr Lédl příliš důvodů k radosti neměl.

"Potkaly se dva soupeři z čela tabulky, čemuž odpovídal i první poločas, který výrazně ovlivnil vítr, jenž ztěžoval zápas oběma celkům," líčil po utkání Macel. Jeho svěřenci hráli v úvodních 45 minutách po větru, i proto jim nakopávané balóny utíkaly. Do šaten se tak šlo za stavu 0:0.

"O poločase jsme si řekli, že proti větru to pro nás může být lepší. Máme typy útočníků, kteří dělali domácím velké starosti, mužstvo navíc předvedlo výborný taktický výkon," pochvaloval si hostující lodivod. "Soupeře jsme téměř k ničemu nepustili, navíc jsme dali tři góly a ještě dostal soupeř červenou kartu po faulu na našeho hráče, který už by šel sám," popisoval Macel pozitiva.

Ke tříbodovému zisku pomohly také dvě posily, které v Pokraticích dotáhli na poslední chvíli, v pátek odpoledne. "Z Lovosic k nám přišli Marek Suchý a Dominik Walter, a oba předvedli výborný výkon. Myslím, že ukázali, že pro nás budou velice platnými hráči," těšilo šéfa hostující lavičky. Ten pěl ale ódy i na ostatní svěřence. "Pochvalu si zaslouží všichni, včetně hráčů z lavičky, která tím zápasem žila. Každý, kdo do toho utkání nastoupil, odevzdal maximum," kýval uznale hlavou.

Pokratice podle něj vytěžily maximum z náročné přípravy, ačkoliv výsledkově se jeho svěřencům proti kvalitním protivníkům příliš nevedlo. "Sice jsme prohrávali, ale věděl jsem, že například rychlostně nám to pomůže připravit se na tempo, které mají týmy ze špičky I. A třídy či z krajského přeboru," odhalil svůj záměr ze zimního drilu.

Podobně složenou přípravu měly i Dušníky, jenže do úvodního zápasu jim to nebylo nic platné. "Nám se zápas zkrátka nepovedl. Bylo to takové to utkání, kdy se nepotkáte vůbec s ničím. Asi se nám trochu dostalo do hlav, že už to není jen příprava, ale první mistrák," klopil zklamaně hlavu domácí trenér Petr Lédl.

"Naopak soupeř předvedl velice disciplinovaný výkon, výborně nás napadal…," smekl před protivníkem. "Byla to bitva se vším všudy, derby, Pokratice si ale šly za výhrou, my se naopak nevzmohli vůbec na nic," pokrčil rameny. "Po výsledkově dobré přípravě to pro nás je facka, kterou jsme asi potřebovali. Musíme to hodit za hlavu a jít dál," uzavřel.

zdroj Deník Litoměřicka

Datum: 14.3.2024

© 2024   TJ Sokol Pokratice - Litoměřice z.s. - všechna práva vyhrazena | PHP: Nepri NET |